czyt

I Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania

W dniach 9 i 10 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się cykl konkursów dla uczniów klas I-III, które związane były  z zamiłowaniami najmłodszych do poezji i czytania książek.

W środę 9 czerwca chętne dzieci wzięły udział w I Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Każdy kto lubi czytać i uważa książki za swoich przyjaciół mógł zaprezentować swoje umiejętności interpretacyjne i dykcyjne podczas czytania dowolnego tekstu. Celem konkursu było zainteresowanie najmłodszych książką i rozbudzanie w nich ciekawości poznawania świata. Okazało się, że wśród naszych uczniów jest wielu pasjonatów książek. Jury miało nie lada zadanie podczas oceniania najlepiej prezentujących się osób. Szczególne wyróżnienia należą się: Hani Kuli z klasy Ib, Marysi Kłapycie z klasy IIs oraz Oliwii Szczotce z klasy IIIa, które to osoby najbardziej zachwyciły nas swoją, wręcz aktorską, interpretacją tekstu.

W czwartek 10 czerwca odbył się drugi etap cyklu: I Szkolny Konkurs Recytatorski „ Dziecko w poezji” przygotowany we współpracy z Kółkiem Teatralnym klas I-III. Zadaniem uczestników było przygotowanie recytacji wierszy  o tematyce związanej z dziećmi. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją, dostrzeganie humoru w różnych utworach, zachęcanie do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością oraz uczenie rywalizacji  w przyjaznej atmosferze. Spośród wielu chętnych jury musiało wybrać tych najlepiej recytujących, było to trudne i wymagające zadanie. Wszyscy wykonawcy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności aktorskich i doskonale wczuli się w role. Tu na szczególne wyróżnienie zasługują: Oliwia Szczotka z klasy 3a, Emilka Kamińska z klasy Ia oraz Marta Bartman z klasy Ib i Marysia Kłapyta z klasy 2s.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Oto nasi cudowni aktorzy!

organizatorzy