pioro

II SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII KLAS II – III

„Ci, którzy nie szczędząc sił, formują pięknie litery, którzy starannie kaligrafują słowa, są istotami szczęśliwymi.”
                                         / Edmond Jabes/

II SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII KLAS II – III

1. Cele konkursu:
  • Rozwijanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania,
  • Rozpowszechnianie sztuki kaligrafii.
  1. Kategorie wiekowe:

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas II -III. Uczestnicy konkursu będą rywalizować ze sobą w kategoriach wiekowych na poziomach klas:

• I kategoria – uczniowie klas II
  • II kategoria – uczniowie klas III
  1. Zadanie konkursowe:
  • Zadaniem konkursowym jest przepisanie tekstu drukowanego pismem pisanym. Tekst będzie dostosowany do kategorii wiekowej.
  • Prace powinny być napisane piórem.

Prace napisane długopisami, cienkopisami nie spełnią wymogów w/w regulaminu i nie będą brane pod uwagę. Zabronione jest używanie „zmazików” i korektorów.

1. Kryteria oceny prac:
  • staranność zapisu,
  • płynność pisma i estetyka połączeń literowych,
  • kompozycja pracy,
  • poprawność ortograficzna i interpunkcyjna zgodna z odwzorowywanym tekstem.
  1. Nagrody:

Zwycięzcy konkursu otrzymują tytuł Mistrza Kaligrafii odpowiednio na poziomie klas II i III, statuetkę, dyplom oraz nagrodę – niespodziankę.

NAGRODA GŁÓWNA: „Pióro Dyrektora ZSP14”.

1. Przebieg konkursu, terminy:
  • W konkursie biorą udział wszyscy uczniowie klas I – III.
  • Wychowawcy klas I – III przeprowadzają klasowe eliminacje 22.11.2021 roku.
  • Zadaniem uczestników jest przepisanie wcześniej przygotowanego przez komisję konkursową tekstu na kartce w linie.
  • Metryczka: imię i nazwisko oraz klasa powinny znajdować się na odwrocie strony.
  • Wychowawca przekazuje komisji konkursowej 5 najlepszych prac zgodnych z kryteriami do 23.11.2021 r.
  • Oceny prac konkursowej dokona komisja złożona z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Wyniki zostaną ogłoszone 25.11.2021 roku.
  • Decyzja komisji jest ostateczna.

Koordynator: Justyna Karczewska