logo szkoly

Gliwicka Gala Młodych Talentów „Zwiastuny 2022”

Gliwicka Gala Młodych Talentów jest miejską uroczystością od 16 lat organizowaną przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. Henryka Sienkiewicza w Gliwicach. Statuetkę „Zwiastuna” otrzymują uczniowie gliwickich placówek oświatowych, którzy w konkursach artystycznych, np. plastycznych, literackich, muzycznych na poziomie wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym osiągnęli sukces- I, II, III miejsce lub tytuł laureata.
               Za wspieranie rozwoju talentów uczniów 6 czerwca 2022 r. w Miejskim Teatrze w Gliwicach gratulacje odebrała pani dyrektor Dorota Iwanek. Wśród uczniów 20 nagrodzonych szkół znaleźli się reprezentanci naszej placówki. Aż dziesięcioro młodych artystów z klas IV-VIII otrzymało statuetki z rąk pani Ewy Weber, Zastępcy Prezydenta Miasta Gliwice, odpowiedzialnej między innymi za edukację. To ogromny zaszczyt dla naszych uczniów, że mogli stanąć na scenie i odebrać wyróżnienie i wielka przyjemność dla rodziców towarzyszących laureatom i podziwiających dzieci z widowni.
Uczniowie naszej szkoły wyróżnili się tekstami literackimi- wierszami i opowiadaniami i za osiągnięcia w tej dziedzinie- literackiej- zostali docenieni.
Statuetki „Zwiastuna” otrzymali następujący przedstawiciele SP nr 28 w ZSP14 w Gliwicach:
Weronika Ćwiertnia klasa 7a
Valeriia Forestovest klasa 6s
Izabella Komarnicka klasa 7a
Zofia Konowalik absolwentka
Piotr Krasucki klasa7b
Bartosz Kozak absolwent
Alicja Sosna klasa 6 s
Oliwia Szczotka klasa 4a
Hanna Witkowska klasa 7d

Zofia Wiszniowska klasa 8 d

Uczniowie napisali swoje nagrodzone teksty literackie pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego: Anny Gomoły i Marzanny Pietruszki-Łój, które również otrzymały gratulacje.
Po części oficjalnej miały miejsce artystyczne prezentacje. Na scenie gliwickiego teatru przed publicznością mogli się pochwalić swoim talentem młodzi artyści, np. muzycy i tancerze. Nasi uczniowie, siedząc spokojnie na widowni, mieli możliwość z przyjemnością posłuchać swoich tekstów w wykonaniu innych artystów.
„ Zwiastuny 2022 ” pokazały, jak wiele mamy w Gliwicach utalentowanej młodzieży. Te wyróżniania przypominają, ile wysiłku młodzi, uzdolnieni artystycznie ludzie muszą na co dzień wkładać w szlifowanie swoich umiejętności. Bardzo duża jest także rola rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół – osób, które te młode talenty wspierają i pomagają im się rozwijać – mówi Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic (…)”
Dodatkowo, Olga Drabik z klasy 1a, otrzymała wyróżnienie, doskonaląc swój talent w szkółce plastycznej i galerii ” Za drzwiami”.
Gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy młodym artystom wielu kolejnych, wspaniałych sukcesów oraz wielokrotnego udziału w gliwickiej gali.

Wszystkich uczniów naszej placówki zachęcamy do odkrywania i rozwijania swoich talentów oraz do udziału w różnego rodzaju konkursach, które nauczyciele proponują przez cały rok szkolny. Naprawdę warto!

Tekst Marzanna Pietruszka-Łój,
zdjęcia Aleksandra Witkowska oraz wykorzystano fotografie umieszczone w internecie.