depositphotos 125093334 stock photo poland and uk badges background e1587125106202

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

W Szkole Podstawowej Nr 28 im. W. Budryka w  Gliwicach

ROK SZKOLNY 2022/2023

Cele organizacji wydarzeń z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych:

⮚      popularyzacja znajomości języków obcych oraz kultury krajów europejskich

⮚      wdrażanie uczniów do poszukiwania informacji geograficznych, statystycznych oraz historycznych na temat krajów europejskich,

⮚      zachęcanie  do nauki przez zabawę i grywalizację,

⮚      zachęcanie do kreatywności i rozwijanie umiejętności współpracy opartej na wspólnym zaangażowaniu i zasadach fair play.

ZASADY UDZIAŁU W EUROPEJSKIM DNIU JĘZYKÓW OBCYCH

1. W Europejskim Dniu Języków Obcych biorą udział wszyscy uczniowie klas IV-VIII.

2. Europejski Dzień języków Obcych obejmuje następujące wydarzenia i działania :

• przygotowanie przez każdą klasę zestawu 5- 10 pytań wraz z odpowiedziami dotyczących krajów europejskich ( informacje na temat kultury, historii,
    geografii, sławnych ludzi itp. ). Zestaw pytań wraz z odpowiedziami należy przekazać nauczycielowi języka angielskiego do dnia
    28 września 2022
  • przygotowanie tzw. „ ŻYWEJ FLAGI” (dobrane kolorystycznie koszulki, dekoracja z elementów papierowych, materiałowych itp.), która zostanie
    zaprezentowana w finałowym konkursie Europejskiego Dnia Języków Obcych w dniu
    4 października 2022 Wybór flagi dla każdej klasy zostanie
    przeprowadzony w drodze losowania i przekazany przez nauczyciela języka angielskiego do dnia
    23 września 2022
  • wybranie trzyosobowej drużyny do udziału w Quizie Wiedzy O Krajach Europejskich rozgrywanego podczas konkursu finałowego w dniu …
  • Konkurs finałowy Europejskiego Dnia Języków Obcych odbędzie się w sali gimnastycznej w dniu 4 października 2022

4 lekcja – klasy 7-8

5 lekcja – klasy 4-6

3. Uczniowie przebywają w sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli organizujących wydarzenie ( nauczyciele Komisji Języków Obcych)

4. Nauczyciele Komisji mają następujące zadania:

•       prowadzą konkurs i są członkami Komisji Konkursowej,
  •       dbają o bezpieczeństwo uczniów znajdujących się w sali,
  •       na bieżąco przygotowują dokumentację konkursu,
  •       czuwają nad wykonywaniem zadań i oceniają poprawność ich wykonania,
  •       podsumowują konkurs na każdym etapie.

5. Klasy gromadzą się na korytarzu przed salą gimnastyczną 5 minut przed wyznaczoną godziną. Uczniowie umieszczają plecaki w szafkach uczniowskich.

6. Klasy rywalizują między sobą na poszczególnych poziomach, wykonując zadania zespołowo, grupowo i indywidualnie.

7. „ŻYWA FLAGA” zostanie uwieczniona na zdjęciach oraz filmie nagrywanym z góry. Prezentację flagi należy wykonać w taki sposób, aby była ona widoczna w ujęciu z góry ( prezentacja pleców w koszulkach odpowiedniego koloru w odpowiednim ustawieniu bądź uniesienie ponad głowę  elementów papieru lub materiału)

8.Uczniowie oceniani będą za następujące zadania:

– udział w Quizie Wiedzy O Krajach Europejskich (drużyna trzyosobowa),
– udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące nazw stolic poszczególnych krajów europejskich oraz języka w jakim będą wykonywane utwory muzyczne, udzielone przez pozostałych uczniów klas,
– przygotowanie i prezentacja „ŻYWEJ FLAGI”
– prawidłowe zachowanie klas podczas rozgrywek.

9. Komisja konkursowa przyznaje pierwsze, drugie i trzecie miejsca w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz VII-VIII. Klasy zajmujące miejsca 1-3 otrzymują słodycze dla całego zespołu oraz  dyplom. Informacja o wygranej zostanie ogłoszona w dniu jego przeprowadzenia po podsumowaniu punktacji za wykonane zadania oraz zamieszczona w szkolnej kronice i na stronie internetowej szkoły.

Komisja Języków Obcych