image0 e1600064222855

Dzień kropki

Dzień Kropki – 15 września 2020 r.

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” raczej nie sądził, że wywoła ona aż taką lawinę pozytywnych zdarzeń. Obchodzony  na całym świecie 15 września Dzień Kropki jest ich owocem.

Autor opisał historię nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która uwierzyła w siebie i odkryła swój talent dzięki nauczycielce plastyki. A wszystko zaczęło się od narysowania małej kropki.

Jedna mała kropka stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej, ogólnoświatowej akcji –  Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day), który obchodzony jest od 2009 roku.

Poznaj historię Vashti:
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wspólnego obchodzenia tego dnia i ubrania się w najbliższy wtorek w odzież w ….. kropki, oczywiście !
Na terenie szkoły zostaną zorganizowane różne przedsięwzięcia, które pomogą dzieciom kreatywnie działać i bawić się, odkrywać talenty, odważnie tworzyć i prezentować dzieła.

Pierwsze zadanie kreatywne i twórcze:
daj się ponieść wyobraźni, sprawdź ile przedmiotów w Twoim otoczeniu – domu, drodze do szkoły, etc, ma na sobie kropki albo ma kształt przypominający kropkę.
Zrób zdjęcie tym przedmiotom, a my stworzymy  kropkową galerię, którą umieścimy na stronie internetowej i facebooku szkoły. Fotografię proszę przesyłać na adres: wf28wf@gmail.com

W treści wiadomości proszę podać autora zdjęcia oraz przedmiot, który się na nim znajduje. Na zdjęcia czekamy do 14 września.
Bawcie się dobrze, niech to będzie radosne święto kreatywności, twórczości, entuzjazmu i odwagi, a jego przewodnim motywem będzie kropka.