maska

„DZIECKO W POEZJI” Szkolny konkurs recytatorski

REGOLAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

„DZIECKO W POEZJI”

Zachęcamy uczniów klas I-III i najstarszych przedszkolaków do sprawdzenia siebie w recytacji.

Cele konkursu:

• rozwijanie zainteresowań literackich;
  • poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu człowieka;
  • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich;
  • zainteresowanie uczniów poezją;
  • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Uczestnicy:

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III i najstarszych wychowanków przedszkoli, każdy uczestnik prezentuje po jednym wybranym wierszu o tematyce konkursowej, którego czas prezentacji nie może przekraczać 5 minut (komisja zastrzega sobie możliwość przerwania dłuższego występu);  możliwa jest recytacja wiersza z podkładem muzycznym, charakteryzacją lub rekwizytem; Do konkursu może przystąpić do trzech reprezentantów z danej klasy lub grupy przedszkolnej.

Kryteria oceny:

Powołana komisja dokona oceny wg następujących kryteriów:

• dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
  • wyrazista i poprawna recytacja,
  • interpretacja tekstu,
  • ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój )

Terminy:

Konkurs odbędzie się dnia 10 czerwca 2021roku w godzinach 12.45-14.00 na małej sali gimnastycznej. Uczestników należy zgłaszać do dnia 7 czerwca poprzez wypełnienie i dostarczenie kart zgłoszeń oraz zgody na wykorzystanie  wizerunku dziecka.

Na zwycięzców czekają nagrody!

A my czekamy na Was!!!

Organizatorzy konkursu: