Do hymnu….

W 2018 roku obchodziliśmy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ta wyjątkowa rocznica sprawiła, że obchody  z nią związane, obfitowały w wiele wydarzeń.

Jednym z nich była inicjatywa „Rekord dla Niepodległej”, która kontynuowana jest pod nazwą „Szkoła do hymnu”. Mazurek Dąbrowskiego to nasz symbol narodowy, symbol walki
o niepodległość, wolność i niezależność, dlatego w tym roku szkolnym nasza szkoła ponownie wzięła udział w tej akcji.

10 listopada o godzinie 11.11 na chwilę przerwano lekcje, aby uroczyście zaśpiewać  hymn państwowy i w ten sposób włączyć się
w świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udział całej społeczności szkolnej w tym wydarzeniu powoduje, że    czujemy   przywiązanie do historii, dumę z bycia Polakami i  okazujemy szacunek dla tych, którzy walczyli o Polskę .