Dlaczego SP28?

LOKALIZACJA

Nasza szkoła mieści się w centrum miasta i stanowi ważny element śródmiejskiego krajobrazu. Niedaleko naszej placówki położone są: miejski dom kultury, kina, muzea, szkoły językowe i wiele innych obiektów.

Do naszej szkoły łatwo dojechać nawet z końca świata 😊 – blisko szkoły znajdują się przystanki wielu linii autobusowych!

Zobacz jak do nas dojechać

1lokalizacja

BAZA LOKALOWA

Bazę szkoły stanowią:

• sale lekcyjne wyposażone w tablice multimedialne,
  • pracownie komputerowe,
  • pracownia chemiczno-fizyczna,
  • basen,
  • boisko do piłki nożnej, koszykówki,
  • bieżnia,
  • plac zabaw dla najmłodszych uczniów,
  • biblioteka,
  • świetlica,
  • stołówka,
  • szafki dla każdego ucznia.

BASEN

Stawiamy na sport!

Uczniowie wszystkich klas, dwa razy w tygodniu, korzystają z zajęć na basenie w ramach realizacji godzin wychowania fizycznego.

W szkole realizujemy program nauki pływania: Nauka i doskonalenie technik pływackich.

Klasy sportowe optymalnie łączą wzmożoną aktywność ruchową z nauką.

Dotychczasowi wychowankowie tych klas wielokrotnie odnosili sukcesy i na polu wiedzy i sportu.

english1

JĘZYKI OBCE

Stawiamy także na naukę języków obcych!

W naszej szkole od pierwszej klasy uczymy języka angielskiego, a niemieckiego lub hiszpańskiego jako drugiego języka od klasy siódmej.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Proponujemy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych:

kółka przedmiotowe,

kółko teatralne,

kółko literackie,

kółko turystyczno – krajoznawcze,

zajęcia komputerowe,

chór,

zajęcia taneczne ( cheerleaderki).

Wydajemy także szkolną gazetkę „Trajkotkę”. Włączamy się także w liczne projekty i programy edukacyjne: matematyczno-przyrodnicze, humanistyczne, profilaktyczne, m.in. Z nauką za pan brat, Trzymaj formę, Zachowaj Trzeźwy Umysł.

5zajecia pozalekcyjne
BAZA LOKALOWA 6

KLASY DWUJĘZYCZNE

W naszej szkole uczniowie klas siódmych i ósmych mają możliwość uczenia się w klasach dwujęzycznych. W języku angielskim prowadzone są zajęcia z dwóch wybranych przedmiotów.

IMPREZY ŚRODOWISKOWE ORAZ KONKURSY

Organizujemy cykliczne imprezy środowiskowe oraz konkursy:

Koncert charytatywny

Piknik rodzinny

Dzień Śląski

Weekend z kulturą

Bezpieczny Pierwszak

Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Szkolny Konkurs Humanistyczny „Klasa z Klasą”

sukcesy sp28

SUKCESY UCZNIÓW

Szczególny nacisk kładziemy na jakość kształcenia, co od lat przekłada się na doskonałe wyniki oraz osiągnięcia uczniów w konkursach wiedzowych i zawodach sportowych o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Nasi absolwenci kontynuują naukę wiodących w naszym mieście i nie tylko szkołach średnich, osiągając bardzo dobre wyniki nauczania i wiele sukcesów.

A poza tym…

…nasza szkoła to placówka z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która śmiało patrzy w przyszłość.
W miłej, przyjaznej atmosferze, pod okiem kompetentnych nauczycieli nasi uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności umożliwiające wszechstronny rozwój ich osobowości.

pozatym