Dyplom za udzial w akcji Szkola do hymnu

Akcja „Szkoła do hymnu”

W 2018 roku obchodziliśmy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ta wyjątkowa rocznica sprawiła, że obchody  obfitowały w wiele wydarzeń. Jednym z nich była inicjatywa „Rekord dla niepodległej”,  w następnych latach kontynuowana jako akcja „Szkoła do hymnu”.

W tym nietypowym  2020/2021 roku szkolnym, w czasie zdalnego nauczania, 10 listopada  o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego łącząc się na platformie G Suite.

Nasza szkoła znalazła się pośród ponad 16 tysięcy szkół i przedszkoli z całego kraju, które wzięły udział w tym wydarzeniu.

Mazurek Dąbrowskiego to nasz symbol narodowy, symbol walki o niepodległość, wolność i niezależność.  Ta symboliczna akcja powoduje, że społeczność szkolna czuje  przywiązanie do historii, dumę z bycia Polakami i szacunek dla tych, którzy o tę wolność walczyli.

Brygida Kalisz