balony

Akcja charytatywna!

Szkolne Koło Wolontariatu „Uśmiech” zaprasza do udziału w marcowej akcji charytatywnej „Obudź się na wiosnę i POMAGAJ”. Celem akcji jest propagowanie idei niesienia pomocy innym i wartości związanych z działalnością charytatywną wśród naszych uczniów. W ramach akcji w dniach od 1.03-21.03.2022 organizujemy ZBIÓRKĘ DARÓW RZECZOWYCH dla dzieci – podopiecznych świetlicy PCK, oddziałów onkologicznych i hospicyjnych.

Zbieramy:
– materiały szkolno-biurowe,
– gry edukacyjne, planszowe, puzzle (nowe lub kompletne),
– zabawki (w idealnym stanie) np. piłki, skakanki,
– książki dla dzieci i dorosłych.

Dary rzeczowe można przynosić do SP 28 – gabinet pedagoga szkolnego (niski parter).

Podczas finału akcji tj. 21.03.2022r. w naszej szkole odbędą się spotkania uczniów kl. I-VIII z wolontariuszami SKW „UŚMIECH”. Dzieci w tym dniu będą miały okazję poznać gliwickie fundacje, ich działalność i przekonać się, że warto pomagać . Nie zabraknie w tym dniu elementów zabawy – konkursów prowadzonych przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu „UŚMIECH” oraz wielu innych atrakcji.

Akcja „Obudź się na wiosnę i POMAGAJ” organizowana jest we współpracy z Centrum 3.0- Gliwickim Ośrodkiem Działań Społecznych w ramach projektu „Rok Szkolnej Aktywności”