Chór szkolny

Akademia 3 Maja

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Wraz z chórem szkolnym pod kierunkiem pani Brygidy Kalisz uczniowie w postawie na baczność zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, podkreślając swój patriotyzm i szacunek do Ojczyzny.
W trakcie spotkania społeczność szkolna mogła się dowiedzieć o okolicznościach podpisania tej ważnej dla historii Polski ustawy zasadniczej.
W wykonaniu chóru szkolnego mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: „Witaj majowa jutrzenko”, „Jest takie miejsce-Polska”, „Myślimy o Polsce”. Uczennice śpiewające w chórze, nie tylko śpiewały, ale i grały na dzwonkach szkolnych. Uroczystości towarzyszył sztandar wprowadzony godnie przez poczet sztandarowy pod komendą pani Iwony Urbanek.
Podczas akademii klasa 4a przygotowana przez panią Marzenę Budzyńską Mordal wykonała krakowiaka. Ten skoczny, narodowy taniec polski swoją żywiołowością wzbudził wiele radości i aplauzu.
Uroczystość prowadziła uczennica klasy 8d Zosia Kozioł.
Tekst: Brygida Kalisz
Chór szkolny