We Love Europe

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU „WE LOVE EUROPE” Z OKAZJI EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH Październik 2024

We Love Europe

ORGANIZATOR KONKURSU:
Szkolna Komisja Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 28 w Gliwicach
(ZSP nr 14 w Gliwicach).
CELE KONKURSU:
1) Pogłębianie wiedzy o krajach Europy, ich kulturze i geografii
2) Zwrócenie uwagi na różnorodność językową Europy
3) Wzbudzenie zainteresowania nauką języków obcych
4) Doskonalenie umiejętności pracy zespołowej
REGULAMIN KONKURSU:
1) Konkurs jest przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 w Gliwicach, w dwóch kategoriach wiekowych:
– klasy IV – V
– klasy VI – VIII
2) Konkurs odbędzie się w formie turnieju reprezentacji klas na małej sali gimnastycznej
3 października.
3) Każda klasa przygotowuje się do zadań konkursowych w wyznaczonych trzyosobowych zespołach.
4) Wybrani przedstawiciele klas rozwiązują następujące zadania:
• Quiz wiedzy – trzyosobowe zespoły rozwiązują quiz wiedzy o różnych krajach.
• Jaki to język? – trzyosobowe zespoły mają za zadanie odgadnąć w jakim języku śpiewana jest piosenka.
• Prezentacja pracy plastycznej / plakatu (zadanie dla klas 4-5) – inny zespół wybrany przez klasę przygotowuje pracę plastyczną w dowolnej technice, w formacie A3. Na plakacie ma znaleźć się wylosowane przez klasę zwierzątko wraz z dźwiękami jakie ono wydaje w pięciu wybranych językach.
• Prezentacja multimedialna False Friends (fałszywi przyjaciele) (zadanie dla klas 6-8) – inny zespół wybrany przez klasę przygotowuje prezentację multimedialną przedstawiającą 10 słów tzw. false friends w wylosowanym języku. Prezentację można nagrać na pendrive lub wysłać na mail nauczyciela j.klajmon@zsp14gliwice.pl Prace plastyczne i prezentacje dostarczamy nauczycielom języka do poniedziałku 1 października.
5) Za każde z wymienionych zadań komisja oceniająca przyzna punkty. Zwycięzcą zostanie klasa z największą ilością punktów.
Zapraszamy do udziału!