Misja i wizja naszej szkoły

Wizja naszej szkoły

Chcemy, aby nasza placówka była dla uczniów drugim domem, do którego każdy przychodzi z przyjemnością i w którym panuje miła, życzliwa i przyjazna atmosfera.
W naszej szkole pracują nauczyciele o wysokich kwalifikacjach, dla których dobro dziecka, jego wychowanie i wykształcenie stanowią najważniejszy cel. W swojej pracy kierujemy się chrześcijańskimi wartościami i zasadami tolerancji. Pragniemy naszym wychowankom przekazać taką wiedzę, która gwarantowałaby im start w dorosłe życie.
Dlatego naszym uczniom zapewniamy wysoki poziom wiedzy oraz umiejętności jej praktycznego wykorzystania. Pragniemy wychować ich na ludzi: ambitnych, odpowiedzialnych, biorących aktywny udział w życiu społecznym, wyróżniających się wysoką kulturą osobistą. Chcemy wpoić naszym wychowankom: wrażliwość na ludzką krzywdę i nieszczęście, chęć niesienia pomocy ludziom starszym i słabszym, szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego. Chcemy by w swoim życiu kierowali się w kontaktach z ludźmi o innych poglądach zasadami tolerancji.
Chcemy także, by naszych uczniów wyróżniała dbałość o swoje otoczenie i środowisko. Wpajamy im zarazem uczucie patriotyzmu i szacunku do symboli narodowych oraz przywiązanie do śląskich korzeni.
Chcemy, by nasza szkoła była bezpieczna, dlatego podejmujemy wszelkie starania, aby na jej terenie nie było przejawów: brutalności, wykorzystywania słabszych, wymuszeń, rozprowadzania narkotyków, picia alkoholu czy palenia papierosów.
Pragniemy aby nasi wychowankowie byli dobrymi, wrażliwymi, odpowiedzialnymi, godnymi szacunku i zaufania ludźmi.

Misja naszej szkoły

Naczelny cel wychowania

Wychowanie dziecka o wysokiej kulturze osobistej, które ma poczucie własnej wartości i dba o swoje zdrowie

CELE POŚREDNIE:

• Współpraca z rodzicami dziecka i środowiskiem w celu wypracowania indywidualnych, pozytywnych cech i reagowanie na przejawy brutalności i braku poszanowania wobec drugiego człowieka.
  • Opieka wychowawców nad psychofizycznym rozwojem wychowanków.
  • Przygotowanie wychowanka do aktywnego, samodzielnego życia, w którym wykaże się odpowiedzialnością za podejmowane działania.
  • Kształtowanie umiejętności współistnienia i współdziałania w grupie rówieśniczej i społecznej przez wspólna naukę, zabawę i wybór właściwych form spędzania wolnego czasu
  • Budowanie bezpiecznej, przyjaznej szkoły, zapewniającej uczniowi wszechstronny rozwój i poczucie własnej wartości.