Robert B1 1

ustami

Robert Baranowski

Lekcja z poetą

W związku z realizowanym projektem przybliżenia sylwetek patronów literackich 2021 roku, klasa 6s gościła na języku polskim poetę, pana Roberta Baranowskiego. Z autorem kilku tomików poetyckich uczniowie rozważali kwestię „czy łatwo być poetą”? Wysłuchali też wierszy samego twórcy, wypowiadając się następnie o emocjach, które im towarzyszyły w kontakcie z poezją. Nie zabrakło miejsca na wiersze K. K. Baczyńskiego, patrona roku, w wykonaniu gościa.

Dojrzałość wypowiedzi szóstoklasistów, kultura bycia w kontakcie z panem Baranowskim, odwaga w dzieleniu się swoimi refleksjami były pozytywnie zaskakujące.

Dziękuję uczniom, zaproszonym na lekcję Rodzicom i naszemu gościowi za pełne dobrych emocji zajęcia.

Ewa Grynicka