zsp14 pm4 bg comp 6

Myszki

“Myszki” to najmłodsza grupa dzieci 3-etnich odkrywająca uroki naszego przedszkola. Grupa działa w oparciu o program “Zbieram, poszukuje, badam” – D. Dziamskiej, M. Buchnat.

W naszej grupie realizujemy projekt “Moje Montessori” wykorzystując metodę pracy opartą na pedagogice M. Montessori; innowację pedagogiczną “W Krainie Liczb Willy’ego” wykorzystującą koncepcję wczesnego nauczania matematyki przez zabawę; bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Zabawa sztuką”, w którym rozwijamy twórcze myślenie, kreatywność oraz zainteresowanie sztuką i dziełami Wielkich Artystów. Dodatkowo wykorzystujemy Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Shereborn, Pedagogikę Zabawy, Arteterapię, Klanzę oraz metody aktywizujące. Zgodnie z założeniami grupy wspieramy samodzielność dzieci ucząc czynności dnia codziennego. Uwzględniamy potrzeby i rozwój dzieci stosując zasadę “Daj mi czas”. Uczymy empatii, szacunku do drugiej osoby oraz tego, że każdy jest ważny. Zajęcia dodatkowe prowadzone w grupie to j. angielski, zajęcia umuzykalniające przy akompaniamencie pianina.

myszki
zsp14 pm4 bg comp 7