Sarenki

„Sarenki” to integracyjna grupa 5,-6 latków. Pracujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego „Zbieram, poszukuję, badam”, autorstwa Doroty Dziamskiej i Marzeny Buchnat. Grupa jest grupą leśną, która duży nacisk kładzie na uwrażliwienie na piękno przyrody. Dlatego kontynuuje realizacje projektu „Z lasem za pan brat”, wiążącego się z cyklicznymi wyjazdami do lasu i poznawaniem uroków leśnego życia. „Projektujemy sobie edukację” to kolejny projekt edukacyjny realizowany w dalszym ciągu w grupie, związany z pracą metodą projektu. Kładzie on nacisk na rozwijanie myślenia twórczego, wzmacnianie motywacji poznawczej i rozwijanie samodzielności i umiejętności współpracy w grupie. W Sarenkach kładzie się również nacisk na naukę podstaw kodowania. Dzieci biorą udział w Ogólnopolskim Programie „Uczymy dzieci programować”, dzięki czemu kształtują kreatywności i uczą się analitycznego myślenia bardzo przydatnego w dalszych etapach nauki. Ponadto dzieci biorą udział w projekcie „Przedszkolaki z pasją”. Zajęcia dodatkowe realizowane w grupie to: język angielski, zajęcia umuzykalniające. Sarenki to bardzo zżyta grupa lubiąca zabawy konstrukcyjne, gry i układanki stolikowe, a przede wszystkim zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.